Chat with us, powered by LiveChat

Blog

Specyfika szkoleń dla zespołów produkcyjnych

11:23 21 Październik in Sprzedaż
0 Comments
0

Jest kilka rzeczy, które wydają się wyjątkowo ważne w szkoleniach dla operatorów produkcji, pracowników fizycznych, czy ich bezpośrednich przełożonych – tak jak podpowiada mi to – i doświadczenie i droga życiowa.

Zrozumienie dla postaw i zachowań – trzeba wiedzieć czym żyją, co ich nurtuje, interesuje, jakie mają skojarzenia, co ich bawi, co smuci, jakimi kategoriami myślą – jest to często inna perspektywa od typowego wielkomiejskiego, „biało-kołnierzykowego” spojrzenia.

Szczerość, otwartość, szacunek, partnerstwo – 4 podstawowe kategorie podejścia do ludzi. Jakże często zapominane czy relatywizowane, w przypadku kontaktów z niższym szczeblem. Szeregowi pracownicy, operatorzy są wyjątkowo czuli na ich brak, są – ku zaskoczeniu może niektórych – niezwykle spostrzegawczy w zauważaniu postaw protekcjonalnych, nowomowy i fałszywości.

Kontrolowana bezpośredniość i prostota przekazu – ta grupa zawodowa bardzo docenia jasność, jednoznaczność, stosowanie codziennych, życiowych analogii i niekoniecznie z powodu jakichś ograniczeń „własnych horyzontów”, ale właśnie dlatego, że to najlepszy sposób rozmawiania, docierania i przekonywania.

Znalezienie wspólnego języka – bez względu na treść, trzeba wiedzieć i czuć jak rozmawiać z ta grupą pracowniczą – najlepiej mieć osobiste doświadczenia czy to w tym rodzaju pracy zawodowej, czy w tym środowisku.

Angażowanie, gry zespołowe, nauka przez zabawę i doświadczenie – zaskakująco wiele można od pracowników uzyskać, gdy odejdzie się od podejścia hierarchicznego i „ex-catedra”, gdy stwarza im się warunki do współdziałania, nawet w zabawie, gdy umożliwia im się dochodzić samym do wniosków, pozwalać na dawanie propozycji i rozwiązań.

Jako trener prowadzący szkolenia dla tych grup zawodowych, mogę powiedzieć, że to wyjątkowo wdzięczna grupa odbiorców pomagająca osiągać wyjątkowe rezultaty i szkoleniowe i zakładowe – pod warunkiem, że będziemy pamiętać o tych zaleceniach.

Tekst przygotowany przez Mariusza Łycyniaka

[Fot.: fotolia.com]

admin

slawomir.kazimierczak@door.com.pl

Administrator serwisu

No Comments

Post a Comment