Chat with us, powered by LiveChat

Blog

Jak przekonać do zmiany?

11:56 04 Lipiec in Zarządzanie zmianą
0 Comments
0

Poprzednio wspomniałem, że napiszę o tym, co wpływa na poziom przekonania pracowników? Już wcześniej krótko zasygnalizowałem temat Historii Wdrożeń i napisałem: „jeżeli w ciągu ostatniego roku, 2 lub 3 podobne w charakterze zmiany, zakończyły się niepowodzeniem, to jakie jest nastawienie ludzi do tej nowej, planowanej zmiany?

Oczywiście, że negatywne!

Po co się w nią angażować, skoro najprawdopodobniej tym razem też się nie uda?” No właśnie – im gorsza historia poprzednich wdrożeń, tym większy wysiłek trzeba będzie włożyć w zmianę nastawienia ludzi do zmiany.

Co to znaczy włożyć większy wysiłek? Jak to zrobić aby ludzie uwierzyli, że tym razem jednak się uda? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta i oczywista, co niestety nie oznacza, że prosta będzie realizacja. Skoro chcemy, żeby ludzie nabrali przekonania, że „tym razem będzie inaczej” czyli, że tym razem się uda zmiana – musimy postępować inaczej niż dotąd. Trzeba to ludziom pokazać. Musimy – od samego początku – wykazać się większą determinacją niż dotąd. Prezentować planowaną zmianę inaczej, komunikować się inaczej, wdrażać zmianę inaczej – oczywiście w każdym obszarze wdrażania zmiany lepiej niż dotychczas. Różnica w działaniu i zachowaniu musi być zauważalna dla tych, których chcemy przekonać do zmiany.

O szczegółach będę pisał w kolejnych odcinkach. Do zobaczenia po wakacjach…

Tekst przygotowany przez Wiktora Siegel

[Fot.: fotolia.com]

admin

slawomir.kazimierczak@door.com.pl

Administrator serwisu

No Comments

Post a Comment