Informacja zwrotna od menedżera zmieniła jej życie

Informacja zwrotna od menedżera zmieniła jej życie

16:43 24 Luty in Zarządzanie
0 Comments

Była prezes firmy Kraft Foods, Ann M. Fudge, należy do kobiet, które odniosły największe sukcesy w amerykańskim biznesie. Na początku swojej kariery pracowała jako kierownik projektu w dużej, renomowanej firmie.

Problem, jaki się wówczas pojawił, dotyczył jej nowo zatrudnionych pracowników. Byli to ludzie w podobnym wieku, tak samo ambitni i zdeterminowani jak ona. Zajmowali się ciągłymi plotkami i traktowali każdy projekt jak kolejny szczebel w karierze.

Nerwowa atmosfera wytwarzana przez współpracowników zaczęła się ujemnie odbijać na jej pracy. Poprosiła więc o radę swojego szefa. „Skup się na swoich bieżących zadaniach.” – powiedział – „I pracuj najlepiej jak potrafisz. Jeśli trzeba, dawaj z siebie więcej. Twoja kariera sama o siebie zadba”. Z tego, co mówi Ann, ta rada stała się kluczem do sukcesu i zmieniła jej życie.

Morał z tej historii jest taki: odpowiednia informacja zwrotna to jeden z najlepszych prezentów, jaki możesz dać swoim współpracownikom. Może ona dosłownie zmienić ich życie.

Jednym z najwspanialszych darów, jaki możemy ofiarować drugiej osobie, jest konstruktywna informacja zwrotna dotycząca sprawy, o której istnieniu nasz rozmówca nie wiedział. Dbaj o to, aby twoje informacje zwrotne były szczere i prawdziwe. — Stephen R. Covey

[Niezbędnik Menedżera, 2005 FranklinCovey]

Tekst przygotowany przez Iwonę Kiwerską

[Fot.: fotolia.com]

admin

slawomir.kazimierczak@door.com.pl

Administrator serwisu

No Comments

Post A Comment

X