Źródła siły wpływu

Źródła siły wpływu

16:42 08 Czerwiec in Zarządzanie
0 Comments

Czy wiesz, że istnieje 6 źródeł siły wpływu i jeśli co najmniej 4 z nich wykorzystasz w swojej strategii wywierania wpływu, wprowadzisz zmiany 10 razy skuteczniej?

Jednym z najpowszechniejszych błędów, jakie popełniają ludzie przy identyfikowaniu korzeni problemu jest zakładanie, że istnieje tylko jedna jego przyczyna i jedna strategia jego rozwiązania. Tymczasem za nawracającymi, uporczywymi problemami w Twojej firmie stoją ludzkie zachowania, które rzadko mają jedną przyczynę. Zazwyczaj jest to cały ich splot, a oparte na nich wyzwania nie odchodzą zwykle w niepamięć dzięki jednej silnej interwencji.

Jeśli zatem chcesz się zmierzyć z zachowaniem dotyczącym uporczywego problemu, musisz przyjąć strategię uwzględniającą kilka co najmniej czynników – zwiększając tym siłę wywieranego wpływu.

Aby zwalczyć skutecznie problem musisz przede wszystkim ustalić mierzalny cel, określić zachowania ludzi niezbędne, by go osiągnąć i wreszcie wykorzystać 6 źródeł siły wpływu, by uzyskać pożądane zachowania.

6zrodel

Badania VitalSmarts dowiodły, że Ci, którzy w swoich strategiach wywierania wpływu wykorzystują przynajmniej 4 źródła siły wpływu, mają dziesięciokrotnie większe szanse na wdrożenie zmiany z sukcesem, niż korzystający z najwyżej dwóch.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

unnamed

 

[fot.: fotolia.com]

admin

slawomir.kazimierczak@door.com.pl

Administrator serwisu

No Comments

Post A Comment

X