Efektywna komunikacja – szkolenie jest niezwykle ważne!

Efektywna komunikacja – szkolenie jest niezwykle ważne!

Efektywna komunikacja to podstawa sukcesu – ważne więc, abyśmy potrafili właściwie przekazywać informacje, umiejętnie formułować pytania, a także aktywnie słuchać. Szkolenie z zakresu efektywnej komunikacji dostarcza niezbędnych narzędzi, które pomogą zrozumieć znaczenie komunikacji werbalnej i niewerbalnej w różnych sytuacjach, umożliwia też stworzenie bezpiecznej przestrzeni do ćwiczeń oraz warsztatów, służących samodoskonaleniu i autorefleksji. Świadomość swoich atutów oraz barier znacząco wpływa na osiągane postępy, postępy są zaś niezbędne, by odczuwać satysfakcję z podejmowanych działań.

Szkolenie z komunikacji w DOOR Poland ma na celu budowanie efektywnej komunikacji w zespołach pracowniczych. Uczymy, jak podnosić umiejętności komunikacyjne. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać aktywne słuchanie i proces udzielania informacji zwrotnej.

Poznaj tajniki efektywnej komunikacji interpersonalnej. Zapisz się na szkolenia z komunikacji w Warszawie i całej Polsce. Zadzwoń do nas +48 662 287 280 lub wyślij wiadomość na door@door.com.pl. Wolisz szkolenie online? Sprawdź nasze propozycje szkoleń internetowych.

Szkolenie z efektywnej komunikacji – informacja ma znaczenie

Odpowiednia, dobrana do potrzeb uczestników komunikacja interpersonalna ma ogromny wpływ na osiągane rezultaty, a nawet – na bezproblemową ich finalizację. Warto więc wiedzieć, jakie czynniki mogą ją zakłócać. Pomocne w tym będą odpowiedzi na takie pytania, jak:

  • Czym różni się słyszenie od słuchania?
  • Czym jest szum komunikacyjny?
  • Czym są bariery komunikacyjne i jak je przełamywać?
  • Jak stworzyć dobrą relację z rozmówcą?
  • Jak przekonać do siebie audytorium?

Podczas przygotowanego przez nas szkolenia z komunikacji wszystkie te zagadnienia zostaną szczegółowo omówione i zilustrowane odpowiednimi przykładami. Efektywna komunikacja to szkolenie zamknięte z zakresu komunikacji. Dostarczamy niezbędne, dodatkowe materiały edukacyjne, materiały szkoleniowe. Zapewniamy indywidualne podejście i ogromną dawkę wiedzy.

Efektywna komunikacja – szkolenie, które pomoże osiągnąć sukces

Efektywna, sprawna komunikacja polega na jasnym przekazywaniu komunikatu – tak, aby odbiorca właściwie odczytał nasze intencje. Wbrew pozorom, wcale nie jest to proste, dlatego warto poznać skuteczne techniki i narzędzia, które zwiększą nasze umiejętności w tym zakresie. Pomogą one zbudować wartościowe relacje z pracownikami i klientami, a także wzmocnią nasz autorytet. Ważne też, abyśmy nauczyli się prawidłowego formułowania informacji zwrotnej – w ten sposób upewnimy się, czy dobrze zinterpretowaliśmy przekaz rozmówcy i unikniemy zakłóceń komunikacyjnych.

Szkolenie z komunikacji – nie tylko słowa, ale też gesty

Proces komunikacyjny nie uwzględnia tylko słów, ale też mowę ciała, w tym gesty oraz mimikę. Istotne jest więc nie tylko to, co mówimy, ale też to, jak oraz w jakich okolicznościach. Podczas naszego szkolenia podpowiemy, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych, aby nie ucierpiała na tym ogólna prezentacja oraz nasza pewność siebie, a także – jak wzbudzić szacunek oraz sympatię odbiorców naszego komunikatu. Szeroka wiedza z zakresu autoprezentacji pozwoli wzmocnić nasz wizerunek, odnaleźć własny styl komunikacyjny i przekuć go na niepowtarzalny atut.

W naszych szkoleniach dbamy o to, aby sposób prowadzenia szkolenia był na najwyższym poziomie. Dlatego każde nasze szkolenie z komunikacji prowadzone jest przez doświadczonego trenera, a program szkolenia zawiera najcenniejsze informacje na temat technik i podstaw komunikacji dla członków zespołu. Przekonaj się sam. Wybierz dogodny termin szkolenia menedżerskiego w DOOR Poland i zacznij sprawnie komunikować się w swoim zespole.