Strona główna Szkolenia DOOR2Mastery Radzenie sobie ze stresem

Radzenie sobie ze stresem – warsztaty dla firm

Stres jest niezbędnym do życia elementem codzienności każdego człowieka. Staje się szkodliwy po przekroczeniu osobistego progu tolerancji. Chroniczny stres może prowadzić do nerwicy, depresji, wywoływać choroby serca i układu krążenia, zaburzenia hormonalne, wzrost ciśnienia krwi, wrzody żołądka czy też osłabiać odporność. Nadmierny stres i nadmiar negatywnych emocji bywa spowodowany pracą, dlatego tak ważne, aby nie pozwolić, by długotrwały stres psychologiczny rządził naszym życiem.

Umiejętne zarządzanie stresem polega na poznaniu własnego progu tolerancji i świadomym zarządzaniu swoim poziomem stresu. Nasze szkolenie z zarządzania stresem dostarczy Ci narzędzi, które pozwolą Ci zapanować nad problemem, jakim jest przewlekły stres i negatywne emocje w pracy. Zapisz się na warsztaty online!

Szkolenie z zarządzania stresem – czego się dowiesz?

Jak lepiej radzić sobie ze stresem i jego skutkami? Jak wyjść ze stresujących sytuacji w życiu codziennym? Na te i inne pytania odpowiemy podczas szkolenia z radzenia sobie ze stresem. Tematy warsztatu:

  • Czemu nie radzimy sobie ze stresem?
  • Jakie są rodzaje reakcji stresowych?
  • Objawy reakcji stresowej
  • Jak powstają reakcje stresowe?
  • Rozpoznanie swojej reakcji na stres, profil reakcji stresowej
  • Źródła bodźców generujących stres
  • Poziomy przeżywania stresujących sytuacji
  • Sposoby maskowania stresu
  • Techniki radzenia sobie ze stresem oraz minimalizacji fizycznych i psychicznych objawów przewlekłego stresu – regularna aktywność fizyczna, ćwiczenia oddechowe, joga, medytacja, pozytywne nastawienie
  • Punkty interwencji – bodziec, ocena, emocje, reakcja

Sprawdź też nasze pozostałe szkolenia osobiste!

Zapisz się na warsztat i zobacz, jak pokonać stres!

Stres to nic innego, jak reakcja organizmu na trudne wydarzenia lub emocje, które przeżywamy każdego dnia. Ważne wystąpienia publiczne, nadmiar pracy, problemy rodzinne, utrata bliskiej osoby czy nawet narodziny dziecka – to wszystko może powodować reakcje na stresującą sytuację, takie jak napięcie mięśni, bóle brzucha, ból głowy, wypadanie włosów, poczucie osamotnienia i inne. Nasz organizm reaguje na zagrożenie, dostarczając ciału więcej tlenu i zwiększając wydolność, aby ułatwić Ci wyjście z trudnej sytuacji stresowej. Za wszystko to odpowiedzialny jest autonomiczny układ nerwowy. Jednak w tych czasach wpływ stresu na nasze życie częściej jest negatywny, niż pozytywny, dlatego coraz więcej osób chce pomóc sobie w zwalczeniu stresu. Nawet krótkotrwały stres może utrudniać funkcjonowanie w codziennym życiu. Silny stres chroniczny może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Na szczęście psychologia stresu oferuje nam praktyczne rozwiązania (trening autogenny Schultza, aktywność fizyczna, medytacja i inne), które pomogą rozpoznawać rodzaje stresorów i zapanować nad stresem.

Zapisz się na warsztat z zarządzania stresem i poznaj techniki radzenia sobie ze stresem. Zobacz, jak minimalizować fizyczne objawy stresu, takie jak napięcie mięśni, bóle głowy, kołatanie serca czy zaburzenia snu. Naucz się rozpoznawać, co jest źródłem stresu i przekonaj się, jak możesz radzić sobie z trudnymi sytuacjami w wykonywanej pracy, które go wywołują.

Kompaktowy, realizowany online warsztat. Zwykle trwający do 4 godzin.