Szkolenia z prezentacji i wystąpień publicznych – ważne dla każdego pracownika

Niezależnie od tego, czy występujecie przed zarządem, współpracownikami, uczestnikami konferencji, klientem, czy kamerą – odpowiednia autoprezentacja jest najważniejsza. Sukces zależy bowiem w dużej mierze od tego, jak wygląda wystąpienie – nie liczy się tylko to, co mówimy, ale też to, jak mówimy. Na udaną prezentację składa się wiele czynników – zarówno werbalnych, jak i niewerbalnych, dlatego dobrym pomysłem jest kompleksowe szkolenie, które przygotuje Was do umiejętnego radzenia sobie z tak stresującymi sytuacjami.

Wystąpienia publiczne – szkolenie to podstawa sukcesu

Niepowodzenie podczas wystąpień publicznych często wynika z przyzwyczajeń i nawyków, z których nie zdajemy sobie sprawy, jest ono również efektem nadmiernego stresu. Zadbamy więc o to, aby podczas szkolenia nasz doświadczony zespół nauczył Was nie tylko tego, jak się prezentować, ale też tego, jak radzić sobie z tak wymagającymi sytuacjami. Podpowiemy, jak skutecznie przekazywać informacje, jak przekuć stres w pewność siebie, co zrobić, aby nasza prezentacja była ciekawa oraz intrygująca, jak dynamicznie przemawiać oraz jak pracować nad mową ciała, mimiką i właściwą emisją głosu.

Wystąpienia publiczne – przygotowanie też ma znaczenie

Pamiętajmy jednak, że sukces zaczyna się już na etapie przygotowań. Dobrze więc, abyśmy wiedzieli, jak tworzyć struktury narracyjne, jak dobierać słowa oraz tempo mówienia, w jaki sposób można zarządzać publicznością oraz jak przygotować się do trudnych sytuacji i jak zachować się w przypadku popełnienia błędu. Opracowanie tych elementów wzmocni naszą pewność siebie i pozwoli wywrzeć dobre pierwsze wrażenie na kliencie/zespole/audytorium. Stąd już niedługa droga do zaciekawienia słuchaczy oraz zyskania ich przychylności.

Szkolenie z prezentacji i wystąpień publicznych – przewidywanie, kontrolowanie, reagowanie

Chcąc dobrze przygotować się do wystąpień publicznych, musimy również być odpowiednio przygotowani na pojawienie się sytuacji nietypowych, a nawet trudnych. Istotne, aby zachować wówczas pewność siebie, jednocześnie adekwatnie reagując na zaistniałe warunki. W trakcie przygotowanego przez nas szkolenia dowiecie się sporo nie tylko na temat perswazji – podpowiemy też, jak radzić sobie z zaskakującymi, kłopotliwymi pytaniami oraz obiekcjami, nauczymy Was również skutecznego unikania manipulacji. Dzięki temu świetnie poradzicie sobie niemal w każdych okolicznościach!