Chat with us, powered by LiveChat

Szkolenia z prezentacji i wystąpień publicznych – ważne dla każdego pracownika

Niezależnie od tego, czy występujecie przed zarządem, współpracownikami, uczestnikami konferencji, klientem, czy kamerą – odpowiednia autoprezentacja jest najważniejsza. Sukces zależy bowiem w dużej mierze od tego, jak wygląda wystąpienie – nie liczy się tylko to, co mówimy, ale też to, jak mówimy. Na udaną prezentację składa się wiele czynników – zarówno werbalnych, jak i niewerbalnych, dlatego dobrym pomysłem jest kompleksowe szkolenie, które przygotuje Was do umiejętnego radzenia sobie z tak stresującymi sytuacjami.

Successful confident modern young business man conducting a business presentation while standing in the board room. Start up team in co-working office.

Wystąpienia publiczne – szkolenie to podstawa sukcesu

Niepowodzenie podczas wystąpień publicznych często wynika z przyzwyczajeń i nawyków, z których nie zdajemy sobie sprawy, jest ono również efektem nadmiernego stresu. Zadbamy więc o to, aby podczas szkolenia nasz doświadczony zespół nauczył Was nie tylko tego, jak się prezentować, ale też tego, jak radzić sobie z tak wymagającymi sytuacjami. Podpowiemy, jak skutecznie przekazywać informacje, jak przekuć stres w pewność siebie, co zrobić, aby nasza prezentacja była ciekawa oraz intrygująca, jak dynamicznie przemawiać oraz jak pracować nad mową ciała, mimiką i właściwą emisją głosu.

Wystąpienia publiczne – przygotowanie też ma znaczenie

Pamiętajmy jednak, że sukces zaczyna się już na etapie przygotowań. Dobrze więc, abyśmy wiedzieli, jak tworzyć struktury narracyjne, jak dobierać słowa oraz tempo mówienia, w jaki sposób można zarządzać publicznością oraz jak przygotować się do trudnych sytuacji i jak zachować się w przypadku popełnienia błędu. Opracowanie tych elementów wzmocni naszą pewność siebie i pozwoli wywrzeć dobre pierwsze wrażenie na kliencie/zespole/audytorium. Stąd już niedługa droga do zaciekawienia słuchaczy oraz zyskania ich przychylności.

Male speaker giving presentation in hall at university workshop. Audience or conference hall. Rear view of unrecognized participants in audience. Scientific conference event, training. Education concept.

Szkolenie z prezentacji i wystąpień publicznych – przewidywanie, kontrolowanie, reagowanie

Chcąc dobrze przygotować się do wystąpień publicznych, musimy również być odpowiednio przygotowani na pojawienie się sytuacji nietypowych, a nawet trudnych. Istotne, aby zachować wówczas pewność siebie, jednocześnie adekwatnie reagując na zaistniałe warunki. W trakcie przygotowanego przez nas szkolenia dowiecie się sporo nie tylko na temat perswazji – podpowiemy też, jak radzić sobie z zaskakującymi, kłopotliwymi pytaniami oraz obiekcjami, nauczymy Was również skutecznego unikania manipulacji. Dzięki temu świetnie poradzicie sobie niemal w każdych okolicznościach!

X