Zarządzanie projektem w praktyce
Kluczem do zrozumienia odmienności szkolenia jest słowo praktyka.
Nie odwołujemy się w nim do konkretnej metodologii, pomagamy natomiast znaleźć odpowiedź na pytania pojawiające się zarówno przy dużych, jak i małych projektach: gdzie gubiony jest czas; dlaczego jedni pracują na 400 a inni na 10 procent; jak sprawić, by projekt był nasz a nie ich; jak sprawnie poradzić sobie z wyceną czy też opracowaniem harmonogramu?
Sztuka zarządzania projektem łączy w sobie dwa obszary: twardy – „technologiczny” i miękki – „komunikacyjny”. Warsztat Zarządzanie projektem w praktyce koncentruje się na pierwszym z tych aspektów, dając pełny przegląd możliwości i działań zdecydowanie zwiększających szansę ukończenia projektu z sukcesem.
Odwołując się do praktyki popartej wieloletnim doświadczeniem pozwala odnaleźć się w dowolnej, funkcjonującej na rynku metodologii (PMBOK, Prince2, CCPM, APM) i doprowadzić do poprawy implementacji projektu, czyli pełnego wykorzystania efektów i poniesionych nakładów.
Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu?
Warsztaty umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych w drodze od pomysłu do skutecznego zakończenia projektu. Zapoznają też uczestników z różnicą między codziennym działaniem a funkcjonowaniem w ramach zespołu projektowego.
Dla kogo przygotowaliśmy szkolenie?
Szkolenie przeznaczone dla osób, które są lub w najbliższym czasie zostaną członkami zespołu projektowego.
Tematyka:
- Charakterystyka projektu
- Obszary w zarządzaniu projektem
- Matryca priorytetów
- Cykl życia projektu
- Uczestnicy projektu
- Struktura projektu
- Dossier projektu
- Porażki projektów
- Struktura podziału pracy
- Meta Plan projektu
- Plan komunikacji
- Harmonogram i współzależności
- Kontrola i ryzyko
- Formalizm w zarządzaniu projektem